Playing the Angel – jedenasty album studyjny zespołu Depeche Mode, wydany w 2005 roku. Album został wydany oprócz zwykłego nośnika CD, również w wersji składającej się z dwóch dysków: hybrydowego SACD oraz DVD.
Dysk SACD zawiera album Playing the Angel w wersji 5.1 i stereo.
Płyta DVD także zawiera album Playing the Angel zmiksowany w stereo oraz 5.1 w formatach DTS i Dolby Digital. Poza tym znalazły się na nim takie dodatki jak film Making the Angel, teledysk Precious, Clean i galeria zdjęć. W Polsce nagrania uzyskały status platynowej płyty.